Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní přehlídka koní Kinských

Dne 20.10 se konala národní přehlídka koní Kinských. Akce to byla velmi povedená. Program začal předváděním koní na ruce a vyhlašováním těch nejlepších. Zúčastnění koně často vynikali nádherným exteriérem či nadprůměrnými chody (výsledky viz níže).

Dále přehlídka pokračovala různorodými ukázkami. Nejvíce asi zaujal skok ve volnosti,kde mladé klisny skákaly 140 cm. Vše ale zastínil hřebec Alois, který s přehledem překonal překážku i 170 cm vysokou. Kinští koně nezaostávali ani v drezúře. Diváci mohli obdivovat krásné předvedení klisny Touhy i známého valacha Barneyho.

Rozhodně si myslím,že těmito výkony Kinští koně potvrdili svojí výkonnost a obhájili tak smysl osamostatnění tohoto plemene.

Fotogalerii z této akce naleznete : ZDE

Hříbata   (4)       

V této kategorii se předvedla vyrovnaná kolekce potomků hřebce Mailliska,jež působil v chovu pouze v sezoně 2006,kdy připustil devět klisen.Tento ryzák má vynikající exteriér,výborný skokový potenciál i dobrý původ.Otcem je Fazur Mail po Jalisco B,jež byl vynikající skokan,účastník OH a super plemeník,nejlepší pokračovatel linie svého fenomenálního otce Almé,jež je právem pokládán za nejlepšího plemeníka v historii chovu skokových koní.Matkou Mailliska je klisna Jilma,jež je dcerou výborné klisny Julky (dala pět klisen zapsaných v HPK,včetně Jilmy a naší Mitry).

Neon (Maillisko x Nugeta Kinská po Burbon)

Marylin ( Maillisko x Matea po Červánek).

Jamajka Kinská (Maillisko x Jees K. po Červánek).Tato plavka se mi obzvlášt líbila,je velmi ušlechtilá stejně jako její matka Jees,která nezapře vliv svého otce Červánka.

Tuning ( Maillisko x Tullamore Dew)

Klisny 1-3 roky   (3)

1.Perlička (Pomněnka x Almhirt Týnský).Tato krásná světlá isabela složila letos výkonnostní zkoušky s hodnocením 7.49 bodu.Její matka Pomněnka (Burbon) je také velice ušlechtilá klisna (výkonnostní zkoušky 7.9bodu) a je jednou z výborných potomků klisny Poesie (další potomci například nádherný isabel valach Poet /Červánek/ nebo plemenný hřebec Polemik /Červánek/).

2.Nessy (Nicaragua Kinská x Landino)

3.Lady Jane (Legacy Kinská x Almhirt Kinský)

Klisny 4-8 let  (9)

1.Touha (Vega x Taarlo Kubišta 2).Tato klisna se také stala šampionkou klisen.Na můj vkus je trochu moc velká a mohla by být trochu jemnější,přesto ale vyniká nádhernou zlatou barvou a především excelentními chody,kterým se letos žádný předvedený hřebec nevyrovnal.

(Goldy,Miamy,Minerálka,Noemi,Oriela Kinská,Porta Kinská,Sinai,Tosca).Z těchto klisen bych vyzdvihla tm.isabel klisnu Toscu (Alice x Taarlo Kub.2),která tuto kategorii loni vyhrála.Klisna je výborného exteréru a překrásné hlavy.Dále mě zaujala isabela Minerálka (Oklana x Minerál),která si i přes svoji výšku a mohutnost zachovala dostatečnou ušlechtilost.

Klisny nad 9 let  (3)

1.Legacy Kinská (Liva x Almhirt Chlumecký).Tato plavka je moc hezká,pouze trošku postrádá výraz klisny.

2.Dara (Dáma x Garut)

(Janka)

Hřebci 1-3 roky  (5)

1.Mano Kinský (Mija Kinská x Faraday).Tento dvouletý hřebec mě obzvlášt zaujal,má témeř dokonalou stavbu těla,nádhernou barvu,krásnou hlavu a dobrý pohyb.Matka Mija je nádherná klisna po Červánkovi,zapsaná v HPK.Otcem je ryzák Faraday (hann.),zapsán v PK ČT s 8.3 body,výkonnost skok T,šampion KMK 5-ti i 6-ti letých.Nezapře podobu se svým famózním otcem For Pleasure (vítěz několika VC,4 místo na OH a člen zlatého týmu na OH.Za svou kariéru vydělal přes 2 mil.eur).Mano je velice perspektivní hřebec a mohl by být v budoucnu využit v plemenitbě,je ideální kombinací kinské krve ze strany matky a vynikající skokové krve ze strany otce.

2.Česarion (Čalka x Mineral)

3.Nugát Kinský (Nugeta Kinská x DAF Ondráš)

(Asim Kinský,DAF Nero)

Hřebci 4-8 let   (9)

1.Vitis (Děva x Visconsin xx).Tento mladý plavák se stal překvapivě i šampionem hřebců.Je to hřebec bezesporu kvalitní,korektní stavby těla,výbornou mechanikou pohybu.Mohl by mít hezčí hlavu.Tento koník je určitě nadějný do sportu,mě ale prozatím bohužel neoslnil tak,jak bych od šampiona hřebců čekala.

2.Nicolas Kinský (Przedswit XVI-47 x Comero).Velice líbívý mladý isabel hřebec,možná budoucí plemeník a určitě šikovný koník do drezúry.Vyniká kromě vzhledu také nadprůměrnými chody.Hodně mě překvapil také tím,jak skvěle se chová.Otce je Comero po Cicero po slavném Cor de la Bryere.

3.Barney Kinský (Elizabeth x Burbon).Barney je takový můj favorit,je to krásný valach s výborným exteriérem,nádhernou hlavou a líbivou barvou.

(Apollon, Athos Kinský,Don Admetos,Jewar,Lark,Nuco)

Hřebci nad 9 let   (6)

1.DAF Ondráš (Odra x Dux).Tak tohoto hřebce nemusím nijak představovat,myslím,že vyhrál zcela zaslouženě.

2.Alois (Novela x Ascot).Tento tmavý plavák je poněkud menší než jsme u Kinských hřebců zvyklí,možná proto je velice atletický s poměrně výrazným osvalením.Je kratšího rámce a zvláštně ušlechtilé hlavy,která nezapře krev acheltekince (otcem Novely je acheltekinec Garut).Ze strany otce tu máme vynikající skokovou krev francouzkých koní.Děd Aloise není nikdo jiný než legendární Almé,který je nejlepším producentem skokových koní všech dob.Sám Alois má výkonnost T a stal se také šampionem KMK 6-ti letých.Vyniká především stylem skoku,což nám předvedl při skoku ve volnosti,kdy hravě a s naprostým přehledem skočil 170 cm.Tímto mě opět přesvědčil,že stálo za to s ním připustit obě naše kobyly.

3.Sarkon Kinský (Sága x DAF Ondráš).Tento mladý hřebec je také menší a lehčí.Je to také dobrý skokan,letos šel čistě S a umístil se třetí.

(Achát Kinský,Burbon,Glen Roger).