Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanka na Národní přehlídce koní Kinských

npkk-1274.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Letošní Národní přehlídka koní Kinských byla nejlepší ze všech ročníků. Konala se o měsíc dříve a tak jsme se mohli všichni těšit z nádherného slunečného počasí, díky němuž mohla akce probíhat ve venkovních prostorách, kde jsme si mohli doopravdy vychutnat krásu předváděných koní. Těch se tu sešlo kolem sedmi desítek. Satanka se předvedla v nejpočetnější kategorii klisen 4 - 8mi letých, kde v silné konkurenci obsadila 3. místo. Komisaři ji ohodnotily velmi kladně, Satanka se líbila. Udělala nám velkou radost a navíc díky jejímu skvělému chování jsme si mohli užít celý den bez jakéhokoliv stresu.

 

>Fotky z akce najdete zde.
 

 

 Závody 2011

zavody-2011-011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Letos jsme se Satankou vyrazily prvně na několik závodů, spíše v kategorii hobby, ačkoliv drezurní závody jsme jely i oficiální. Satanka se vždy chovala skvěle a obzvlášť v drezuru chodila velmi dobře. Vyzkoušely jsme i parkur a military, ve kterém jsme se umístily na 4. místě. Fotky ze závodů zde.
 

 

Kurzy u Honzy 2011

198790_1715648230357_1812757273_1160569_522883_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2011 se nám poštěstilo absolvovat u Honzy Bláhy hned tři kurzy, dva se Satankou a jeden se Sikou. Opět jsme bohatší o spoustu nových zkušeností, poznatků a skvělých zážitků. Není nad to strávit pár dní s úžasnými lidmi a zabývat se jen koňmi. Satanka byla skvělá a pracovali jsme především na cvalu a přechodech, zatímco pro Siku to byla premiéra. Chovala se nad očekávání dobře a udělala velký pokrok, ačkoliv to s ní nebylo úplně jednoduché:-)  Dokonce jsme se dopracovali i k tolik očekávanému skákání, které zvládla na jedničku. Více fotek zde.

 

Nová sportovní naděje

135939_185506628133424_100000222649103_714167_3842611_o.jpg

Naše stáj se rozrostla o další klisnu. Je jí klisna Sika z chovu Kubišty.Klisnu jsme koupili jako talentovanou s velkým potenciálem i dobrým startem sportovní kariéry,bohužel také lehce nezvládnutou. Tak uvidíme jak se jí u nás bude líbit.

 

Atlanta má dceru!

 Obrazek

Dne 20.4.2010 se Atlantě narodila dlouho očekávaná kobylka. Vypadá to,že bude černá plavka po otci Almhirt Chlumecký. Kobylka je opravdu krásná a hlavně zdravá. Takže teď už jen čeká na jméno.Více fotek najdete zde.

 

 

Mitra na připuštění opět u Aloise                                                                                                    Tento rok jsme pro Mitru opět vybrali hřebce Aloise. S Mitrilem (Mitra Kinská x Alois) jsme byli velmi spokojení a tak doufáme,že tentokrát s tohoto spojení vzejde i klisnička.

 

 Satanka zářila na svodu klisen   

Obrazek

 Přišel pomalu čas a i naše nejmladší klisna ve stádě měla být uchovněna. Dne 18.3. jsme vyrazili na svod. Na hodnocení jsme byli upřímně zvědaví. Satanka nás ale jako vždy mile překvapila. Nejen že se chovala výborně, ale velmi se líbila i komisařům. V hodnocení získala skvělých 7,7 bodů. A tak po dosažení dané výkonnosti se klisna jistě zařadí mezi další naše klisny zapsané v HPK ČT i PK KK.

 

 

Národní přehlídka koní Kinských 2009

Obrazek

 


 


 


 

 Přinášíme Vám krátkou reportáž z Národní přehlídky koní Kinských,konané 24.10.2009 opět v areálu jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské.
Více o této akci se dočtete
zde.

 

Co je u nás nového

Obrazek
 

 

 

 

 

 

 


Prázdniny nám pomalu končí,tak co jsme během nich dělali?

Po dlouhém a náročném semestru a úspěšně složených zkouškách jsme se vrhly s novou vervou do práce s našimi koníky.Náš nejmladší svěřenec,4-letý appa valášek Easy,byl na jaře obsednut a v létě začal s výcvikem.Za dva měsíce se toho hodně naučil,mimo jiné už dělá obraty kolem předku i zadku,hezky couvá,perfektně zastavuje a umí už i dovnitř plec.Je velice hodný,jezdí na něm i naše malá Verča.

 Letos 5-ti letá Satanka udělala ohromný pokrok.Z divoké a tvrdohlavé kobyly se stala klidná,poslušná,v terénu velice spolehlivá klisnička,která na jízdárně bez problému vyšvihne dovnitř plec i v klusu,překroky,obraty.Také jsme začaly se skokovým výcvikem.V srpnu jsme se Satankou účastnily kurzu Honzy Bláhy v Borové,kde jsme skákaly,ale také začaly se shromažďováním.Těch pár dní s Honzou nás posunulo o pěkný kus dál ve výcviku,což se ale dalo čekat.Prostě kdo umí,ten umí,klobouk dolů...Zde jsme si také poprvé vyzkoušely skoky na nové military dráze,Satanka mě opět překvapila svým vzorným chováním a ochotou skákat i neznámé skoky.
Další velkou změnou je naše skvělá a dokonalá Versička,ze které se z původně reiningového koně vyklubala kobylka drezúrní.A že jí to jde!! Pro sport je naší největší nadějí.
Apollon.Ten měl letošní výcvik o něco volnější.Pod sedlem jsme zlepšili práci na dvou stopách a hodně pracovali na lepším sebrání.Mnohem radši ale pracuje ve volnosti,kde předvede kruhy ve všech chodech,osmičky a mnoho dalšího včetně jeho oblíbeného lehání.Prostě Ap je nejochotnější a nejsnaživější kůň,jakého si dovedete představit.Naše pokroky můžete vidět zde
ZDE. A jestli půjde všechno,jak plánujeme,tak příští sezonu nás budete s našimi svěřenci vídat na závodech.

 

 Almhirt otcem

Obrazek


 


 


 


 

Po dlouhém váhání jsme nakonec vybraly pro naše kobyly hřebce Almhirta chlumeckého.Tento hřebec má velmi dobrou stavbu těla a je synem známého Červánka (Almhirt týnský) a Odry,která je mimo jiné matkou plemeníka DAF Ondráš (skok ST,drezura T) a HPK klisen Oriany a Osiky.Sám Almhirt má 25%PGKK a je zařazen v akceleračním programu ČT.Kobyly byly připuštěny začátkem května.Bohužel přes opakované snažení Mitra nezabřezla,tak teď se veškeré naděje upínají na Atlantu....

Mitril prodán !!!

Obrazek

 

Pomalu nám končí zima a začíná se hlásit jaro. Ale to neni jediná změna. Našli jsme pro Mitrila nové majitele a tak 27. 2. 2009 byl prodán.Tímto mu přejeme vše nejlepší a věříme, že se s Mitrilem setkáme jak na kolbištích tak i v plemenitbě.

 

Letní novinky

Hříbátka se mění den ze dne a nejen ony. I náš appa svěřenec GW Easy Doc O´Lena vyrostl do krásy. Skončil mu jeho hříběcí věk a zařadil se mezi pracující koníky:-) A proto se s ostatními začal připravovat na naši malou srpnovou show.Pár fotek našich koníků naleznete ZDE.

 

Kurz na Borové

Obrazek

 

Od 7. do 11. července 2008 jsme se opět zúčastnili s našema koníkama kurzu ve volnosti u Honzy Bláhy. Akce to byla jako vždy bezvadná. Honza je vynikající učitel, kterému by málokdo mohl konkurovat. I Apollon s Versou se moc snažili...no na některé věci slova nestačí...naše fotodokumentace  snad napoví více :-)

 

Hříbátka jsou na světě!

Obrazek

 

V noci 20.4.2008 se nám narodila obě naše očekávaná hříbátka. A nejen že Atlanta s Mitrou porodily ve stejném termínu,ale také obě mají hřebečky-cremello/perlino. Všichni jsou zdraví a tak jim jen můžem popřát hodně štěstí do života! Více foto naleznete ZDE.

 

 

 

Národní přehlídka koní Kinských 2007

Obrazek

Také tento rok jsme se účastnili národní přehlídky KK. I když pro tentokrát naše klisny zůstaly doma a reprezentoval nás náš Apollon. Tato akce byla velmi povedená a proto jsme pro vás připravili krátkou reportáž.

 

Další posila

Obrazek

Dne 27.10. k nám dorazil náš nový svěřenec. Je to appaloosa hřebec GW Easy Doc O´Lena. Více informací o něm naleznete zde. 

 

Versy první závody

Obrazek

Konečně i naše paintí svěřenkyně dostala šanci ukázat její kvality a rozhodně se toho zhostila na výbornou(více zde). Všem ukázala, že pro talent papíry prostě nepotřebuje. Tímto jí děkuju za naše dlouholeté partnerství.

 

Máme novou fotogalerii

Vytvořili jsme novou galerii,kam budeme průběžně doplňovat fotky z běžného života našich koníků,z tréninku......U většiny fotek je také připojen krátký komentář. Pro vstup do galerie použijte následující odkaz: FOTOALBUM

 

Návštěva Zuzky Buráňové

Koncem května nás navštívila mladá fotografka Zuzka.Několik jejích fotek jsme přidali do příslušných fotogaleriích našich koníků.Některé společné fotky naleznete zde.

 

Obrazek

 

Jarní novinky

Konečně tu máme jaro a krásné počasí nás nutí dělat. Začali jsme tedy obsedat Satanku. Užijeme si s ní spousty legrace,protože její hyperaktivita a přecitlivělost z ní dělají opravdu zajímavého koně. Nicméně klisna je milá a ochotná a tak věříme,že to tak půjde i dál. Také připravujeme Versu a Apollona na následující sezonu. Snad se nám povede dostat se na některé kurzy PNH a snad i na nějaké ty závody. Foto z našeho tréninku najdete zde.

Minulý týden jsme odvezli Atlantu a Mitru na připuštění. Pokud tedy bude štěstí stát při nás,tak se příští rok dočkáme dvou hříbátek po hřebci 918 Alois.

 

PF 2007

Obrazek

 

 

2.11.2006-Atlanta vítězně na národní přehlídce!!!

Minulou sobotu,28.10.2006,se naše stáj dočkala dalšího neuvěřitelného úspěchu.Naše klisna,Atlanta Kinská,vyhrála svojí třídu na národní přehlídce koní Kinských!Ve velmi slušné konkurenci tak prokázala své vysoké kvality.Více informací o výletu naleznete zde.

Obrazek


 

 

17.10.2006-Pozvánka na národní přehlídku KK

Následující týden bude pro nás a naše koníky velmi rušný. Nejprve se chystáme na další kurz Honzy Bláhy a pak o víkendu-28.10. se bude konat u Pulpánů národní přehlídka koní Kinských.Začátek je ve 12 hodin.Přijeďte se podívat na tuto akci!Jistě vás Kinští koně nezklamou a vy budete moct obdivovat krásu tohoto plemene.

 

14.9.2006-Příjezd Mitry

Tak konečně je Mitra v naší stáji! Více informací naleznete v chovných klisnách.

 

 Obrazek10.7.2006-Kupujeme nového koně!!!

 

V následující době přivezeme novou klisnu Mitru Kinskou! Mitra je kvalitní chovná klisna z původní M-rodiny koní kinských. V jejím původu figuruje sedm 100% nositelů PGKK, z nichž nejznámější je Norma-vítězka Velké pardubické z roku 1937. Mitra jako jedna z mála má 31% PGKK!!! Její poloviční sestra je matkou sportovně nadějného plemeníka Mailliska a tak věříme, že se Mitra stane nejlepší chovnou klisnou v naší stáji.