Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Závody Tatinná

Tak je to tady-konečne jsme se odhodlali a vyrazili na naše vůbec první závody.Musím uznat,že celé závody předčili naše očekávání.....

Do Tatinné jsme dorazili již v pátek večer,aby měla Versa čas se trochu zaklimatizovat.V sobotu ráno jsme Versu pořádně vyčistili a šli ji trochu napást,aby měla lepší náladu :-) Koneckonců na tyhle závody jsme jeli hlavně proto,aby Versa nebyla v cizím prostředí tak nervní a aby si z nich odnesla co nejpříjemnější zážitky.

Zanedlouho se začali sjíždět další koně a  pak to začalo.Jako první jsme startovali v trailu.Dopadlo to dobře,Versa s Jančou zvládli všechy překážky,jen s brankou měli malé obtíže,Versa si ji chtěla otevřít sama...

Dalším závodem,kterého jsme se zúčastnili,byl horsemanship.Byli jsme zvědaví,jak to dopadne,protože ani na tento závod jsme nic speciálního netrénovali.Startovalo 20 koní,tudíž jsme to neměli lehké.Janča s Versou ale podali vynikající výkon,Versí byla úplně klidná,tudíž předvedla skvělou jízdu,bez chyb,krásně šlapala na volné otěži s výbornou pozicí hlavy,byla hezky uvolněná a podsazená.Janča si to to užívala a jako bonus přidala skvělý sed.Byla radost na to koukat.A ješte větší radost pak přebírat ceny,protože vyhráli!Myslím,že zcela zaslouženě,jejich výkon byl nejméně o třídu lepší než výkon ostatních jezdců.

Po závodech jsme Versinku napásli u rybníka,svítilo sluníčko a prostě bylo krásně.Myslím,že lepší premiéru jsme si nemohli přát.

Fotogalerii ze závodů naleznete  ZDE .